Horské pobyty aneb objevte krásu českých vrcholů

Přejete si strávit příjemné chvíle v klidném prostředí na čerstvém vzduchu, obklopeni nádhernou přírodou a hustými lesy? Jestli ano, tak není nic lepšího, než vyrazit na hory a vychutnat si krásu, kterou vytvořila sama příroda. Česká pohoří se nachází především v pohraničí a tvoří tak přírodní hranici České republiky. Proto můžeme z mnoha horských vrcholků vidět krásná panorámata krajin našich sousedů. Mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější pohoří patří Krkonoše, Šumava, Jeseníky a Beskydy.

Slevy na horské pobyty

Čím dál tím více českých turistů dává z finančních důvodů přednost tuzemské dovolené před dovolenou u moře. Díky slevám na pobyty na horách vychází turisty dovolená ještě levněji. Proto můžeme nyní v letních měsících vidět více Čechů brouzdajících po slevových portálech než těch, kteří sedí v cestovní kanceláři a vybírají si svůj vysněný zájezd.

Chcete strávit svůj volný čas na horském pobytu, ale nemáte dostatek času? Víkendový pobyt se nemůže délkou pobytu rovnat dovolené. Může vás však nabít novou energií, tělo si odpočine od každodenního shonu a vy se budete cítit jako znovuzrození. Slevové portály nabízí slevy na víkendové pobyty na horách a pomáhají lidem, pro které je volný čas i peníze vzácným statkem.

Na kole po Beskydech

Cykloturistika prožívá v posledních patnácti letech obrovský rozmach a počet lidí, kterým se jízda v sedle kola zalíbila, roste. Beskydy patří mezi jedny z nejvyhledávanějších lokalit a cykloturistiku svými službami podporují. Díky husté síti značených cyklotras si na své přijdou vrcholoví cyklisti, ale taky úplní amatéři. Každý si může zvolit cestu, která vyhovuje jeho potřebám a vychutnat si krásu zdejší přírody.

Cyklobusy

V Beskydech můžeme najít cyklobusy, které přepravují cyklisty mezi městy a rekreačními oblastmi jako například Velké Karlovice, Horní Bečva a Bílá. Po výstupu z těchto speciálních autobusů můžete jednoduše naskočit na vaše kolo a vydat se po jedné ze značených cyklotras, které rekreační oblastí vedou. Není nic krásnějšího, než pozorovat ze sedla kola krásy hřebenů a při pohledu dolů žasnout nad krásou místní krajiny.

This entry was posted on Neděle, Září 7th, 2014 at 21:48 and is filed under Cestování. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.