Řecká města a ostrovy, perly středomoří

Začátek podzimu, září říjen, je poslední čas, kdy můžete využít zájezdů do Řecka. Léta jsou v této historií protkané zemi horká až tropická, za to zimy chladné. Pokud se chystáte na poznávací cestu Řeckem, pak je jaro nebo začátek podzimu ideální. Člověku někdy trvá celý život poznat dokonale svou zemi, natož zemi jinou, proto se budu snažit přiblížit vám alespoň některá z míst hodných vidění.

Athény

Kdo by nechtěl alespoň jednou za život navštívit božské Atény. Hlavní město Řecka, nasycené historií, božstvy a památkami. Jeho dějiny jsou krásné i strašlivé, staré domy viděly věci, jež nemohou vyprávět, olivovníky slyšely slova, jež posílají po větru dál. Jen samotná procházka městem, pár kroků po stoletých schodech, posezení ve stínu polorozpadlých magických staveb a řecké zlaté slunce nad hlavou, to vše ve vás vyvolá takřka nadpozemský pocit klidu a souznění s dějinami. Vyjeďte na dovolenou do Řecka, užijte si zájezd po městech, ostrovech, po fantastické přírodě. Poznejte vůně cizích míst a ochutnejte jejich tradice. Nečekejte více a objednejte si dovolenou ještě dnes!

Sparta

Kdo by nechtěl navštívit jedinečnou Spartu na poloostrově Peloponés, vyjít mezi bohy na Olymp nebo jít po stopách největších řeckých filozofů jako byl Aristoteles, Platón či jiní? Zde, v Řecku, se formovala tvář vzdělané Evropy, zde lidé začali poznávat sami sebe i svět kolem nás. Jistě i na vás bude mít tato země blahodárný vliv. Umění, historie, lidé, to vše zanechá stopy ve vaší mysli i srdci.

Okouzlující řecké ostrovy

Řecko vypadá, jako by se co nejvíc snažilo ponořit prsty do teplých modrých vod Středozemního moře. Z toho také vyplývá množství řeckých ostrovů, které jsou rozesety po hladině. Mezi nejznámější jistě patří Rhodos v Egejském moři, který pro jeho ideální podmínky a podmanivou přírodu ročně navštíví tisíce turistů. Dále pak Kréta, největší řecký ostrov, láká na písčité pláže a množství památek. Lefkada, je z těch méně známých, ale díky špičkovým službám a fantastickým plážím, vám jistě učaruje a nakonec třeba Zakynthos v iónském moři, skýtající kouzelné zálivy a kamenité pláže schované mezi skalisky u tyrkysové vody, bude ideálním místem pro vaši dovolenou.

This entry was posted on Čtvrtek, Říjen 1st, 2015 at 21:05 and is filed under Cestování. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.